Apie dantų implantus

Šiuo metu pažangiausiu metodu dantų protezavimui yra laikomi dantų implantai. Dantų implantai gali pilnai pakeisti prarastą dantį, kadangi yra gaminami iš kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų, o įtvirtinti palaipsniui suauga su kaulu, todėl veikia kaip puiki atrama pakaitiniam dančiui.


Dantų implantai pilnai pakeičia natūralų dantį, o iš išorės net nepastebima, jog vietoj tikro danties yra naudojamas dantų implantas, kadangi sukuriamas estetinis vaizdas yra aukštos kokybės. Taip pat, ne tik vaizdas yra kokybiškas, bet tuo pačiu ir pilnai atstatomos tokios funkcijos kaip pilnavertis kramtymas, kalbėjimas. Žmogus naudojantis dantų implantus gali jaustis komfortiškai.
Vietoje dantų implantų galima rinktis tokias alternatyvas kaip tiltinis protezas, tačiau dantų implantas leidžia apsaugoti gretimus sveikus dantis nuo papildomų veiksmų, pavyzdžiui šlifavimo būtino tilteliui įstatyti, todėl jei gretimi prarastam dančiui dantys yra sveiki, rekomenduojama rinktis tik dantų implantą.
Kokybiški dantų implantai būdami beveik identiški natūraliam dančiui apsaugo žandikaulį nuo sunykimo (kaulo tirpimo), tad išsaugoma natūrali žmogaus veido forma. Sustabdomas senėjimo procesas.
Dantų implantai prigyja per keletą mėnesių, tai nėra labai greitas procesas. Siekiant, jog dantų implantai prigytų ir nekeltų papildomų rūpesčių būtina užtikrinti burnos higieną, tai ypač aktualu rūkantiems asmenims. Dažniausiai siūloma atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, kurios metu kokybiškai pašalinamos apnašos, taip pat, reiktų paisyti specialisto rekomendacijų renkantis burnos higienos priemones.
Dantų implantams prigijus kokybiškos dantų priežiūros ir burnos higienos priežiūros pamiršti taip pat nereikėtų, antraip implantai gali būti ne tokie ilgaamžiai kaip planuojama iš pradžių. Rekomenduojama bent porą kartų per metus apsilankyti pas dantų gydytoją, ypač pradžioje stebėti, ar viskas gerai, ar tinkamai higiena bei priežiūra, tik taip galima laiku pastebėti kylančias ar gresiančias problemas.
Prisibijantiems dantų gydytojų ir įvairių sudėtingesnių procedūrų vertėtų žinoti, jog dantų implantų integravimas į burną ne ką sudėtingesnė procedūra nei įprastas danties gręžimas. Dantų implantavimo metu yra atliekama vietinė nejautra, todėl nejuntamas skausmas. Be abejo, galima jausti šiokį tokį diskomfortą, tačiau atsipalaidavus ir nusiteikus procedūrai dantų implantacija praeina sukeldama pakankamai mažai nemalonių pojūčių. Be to, tinkamai rūpinantis savo dantų priežiūra tai gali būti vienkartinė nemaloni procedūra.
Nors dantų implantai pakankamai neseniai išpopuliarėjo, tačiau buvo pasiektas ypač aukštas sėkmės rodiklis, net 98%, todėl pasirinkus kompetentingą odontologą tikimybė, jog dantų implantai prigis yra beveik garantuota.
Tam, kad dantų implantai tikrai prigytų neužtenka tik pasirinkti profesionalų gydytoją ar kliniką, tam yra ir keletas kitų veiksnių. Tarp jų nepriekaištinga burnos higiena tiek prieš sriegiant implantą, tiek jiems prigijus.
Taip pat, būtina reguliariai lankytis pas dantų gydytoją, kuris laiku gali pastebėti kylančias problemas, atsirandantį uždegimą ar spragas burnos higienoje.
Daugeliui keista tai, jog dantų implantų prigijimas priklauso ir nuo bendros žmogaus sveikatos. Kuo žmogus sveikesnis, tuo greičiau ir lengviau prigyja implantai, kadangi tuo pat metu organizmui tenka sąveikauti su mažiau svetimkūnių.
Siekdami turėti gražius ir sveikus dantis rūpinkitės savo higiena, nevenkite vizitų pas dantų gydytojus, o nutikus nelaimei – pasidomėkite, galbūt dantų implantai Jums yra puikiausia išeitis.