Dantų balinimas

Daug žmonių pavyzdžiai žiūri į televizijos žvaigždžių šypsenas, kurios yra ne tik tiesios ir tvarkingos, bet ir ypatingai baltos. Tačiau tokią šypseną turėti nėra labai sudėtinga ir brangu. Kalbant apie kosmetines dantų procedūras dantų balinimas yra pati populiariausia ir dažniausiai atliekama procedūra.
Yra išskiriami keli dantų balinimo būdai: įvairios vaistinėse ar kitose prekybos vietose parduodamos balinimo priemonės, kapos bei odontologo atliekamas dantų balinimas, efektyviausiu laikomas

Balti dantysZoom dantų balinimo metodas.
Visų pirma, ruošiantis dantų balinimui, nesvarbu ar naudojant priemones, ar kreipiantis į specialistą, reiktų pasirūpinti tinkama burnos higiena ir pasiryžti nuolatinei tinkamai dantų priežiūrai. Taip pat, dantų balinimas ne visuomet galimas esant tam tikroms dantų ligoms, tad jei turite problemų su dantimis iš pradžių pasikonsultuokite su savo dantų gydytoju, kuris pasakys, ar dantų balinimas yra galimas ar ne, o taip pat, galbūt patars, kuris metodas Jums tinkamesnis.
Norintys dantis balintis namuose dažniausiai renkasi vaistinėse parduodamas balinimosi priemones. Tai yra patogus ir pigus būdas balintis dantis, tačiau dažnai mažiausiai efektyvus, neretai rezultatas šiek tiek nuvilia, nėra galimybės tinkamai išbaltinti danties dalies prie dantenų.
Kai kurie įsigyja specialias balinimo kapas. Jos kuriamos individualiai, atsižvelgiant į žmogaus dantų savybes, siekiant pritaikyti kapas kuo geriau, kad rezultatas būtų džiuginantis, nenuviltų. Tačiau dar geresnis ir efektyvesnis būdas turėti tikrai baltus dantis – vizitas pas specialistą, kuris užsiima dantų balinimu Zoom metodu.
Įprastai prieš dantų balinimo procedūrą yra atliekama profesionali burnos ir dantų higienos procedūra, kuri pilnai pašalina apnašas, kitus nešvarumus. Tada tiksliau įvertinama dantų būklė bei nustatoma, koks metodas yra efektyvesnis bei išsiaiškinama kokio rezultato tikimasi.
Pradedant balinimo procedūrą Zoom metodu yra uždengiamos dantenos bei lūpas, tai apsauga jas nuo sužeidimų, kurie įmanomi balinimo metu. Dantys yra padengiami specialiu tirpalu, kurio sudėtyje yra vandenilio peroksido. Šį tirpalą veikia intensyvi Zoom lempa, dėl to išsiskiria deguonies molekulės balinančios dantis. Pati Zoom dantų balinimo procedūra trunka maždaug 45-60 minučių ir rezultatas matomas greitai, tuo tarpu kiti dantų balinimo metodai reikalauja daug laiko ir pastangų, o rezultatas matomas tik po kelių savaičių ar net mėnesių. Lėčiausiu metodu galima laikyti dantų balinimąsi namuose naudojant pigiais priemones.
Dantų balinimas namuose nėra labai efektyvus, tačiau palyginti pigus ir patogus, kadangi nereikia planuoti vizitų pas odontologą, procedūrą galima atlikti bet kuriuo paros metu. Daugeliu atveju renkamasi dantų balinimą vaistinėje parduodamomis priemonė, tačiau daug efektyviau yra balintis kapomis.
Dantų balinimui skirtos kapos yra pritaikomos pagal Jūsų dantis. Jų naudojimą paaiškina odontologas, yra pateikiamos gana išsamios instrukcijos. Norintiems, kad efektyvumas būtų kuo didesnis, o dantys balti išliktų ilgesnį laiko tarpą būtina nustoti ar bent apriboti rūkymą, kai kurių produktų vartojimą (kavos, kai kurių arbatų, kitų dažančių produktų).
Savaime suprantama, siekiant užtikrinti kokybišką dantų balinimą reikia atsakingai rūpintis burnos higiena, tinkamai ir reguliariai valytis dantis, o taip pat nepamiršti vizitų pas odontologą.
Nors baltus dantis nori turėti daugelis, tačiau nerekomenduojama dantų balinti paaugliams, palaukti vertėtų ir nėščioms, maitinančioms mamoms. Dantų balinimo procedūra gali padidinti jautrumą, todėl jautrius dantis turintiems asmenims reikėtų pasitarti su odontologu, kuris galėtų patarti mažiau jautrumą didinančius balinimo metodus ar priemones, numalšinančias padidėjusį dantų jautrumą. Nusprendusiems balintis dantis rekomenduojama gerai apgalvoti, išsirinkti tinkamą metodą ir nevengti specialistų konsultacijų.