Dantų gydymas ir priežiūra Alytuje

Labai svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime atlieka dantys, todėl svarbu žinoti apie jiems būdingas ligas ir kaip tų ligų išvengti ar ką daryti, jei vis tik dantų ligos užpuolė.

Neatidėliokite dantų gydymo

Dantų gydymas yra labai svarbus ir jokiu būdu negalima laukti, atidėlioti vizitą pas dantų gydytoją, kadangi kuo vėliau dantys pradedami gydyti, tuo sudėtingesnis jų gydymo procesas bei tuo daugiau dantų gali būti pažeisti, o tai reiškia dantų skausmą, kitus nemalonius pojūčius bei didėjančias išlaidas dantų gydymui.

Dantų gydymasSiekiant apsisaugoti nuo galimų dantų ligų bei nemalonaus dantų skausmo reikėtų prisiminti, kas yra taisyklingas dantų valymas, o nežinantiems – puiki proga apie tai pasidomėti. Be abejo, tai pats geriausias būdas apsisaugoti nuo ligų pačiam, tačiau vien to nepakanka. Siekiant, jog ligos neužpultų, reikėtų per metus suplanuoti bent du vizitus pas odontologą, kurio lankymas dėl profilaktikos gali padėti išvengti rimtų problemų. Be abejo, pajutus dantų skausmą nereiktų laukti suplanuoto profilaktinio vizito, bet apsilankyti iš karto, tai gali būti puikus būdas greitai ir neskausmingai apsaugoti suskaustą dantį nuo galimų ligų ir jų išsiplėtimo.

Dantų skausmas yra lyg pranašas, kuris praneša apie atsiradusias problemas. Tai gali būti dantų ligų požymis, taip pat, netinkamos priežiūros signalas. Sveikų dantų neturėtų skaudėti nei valgant labai šaltą maistą (pavyzdžiui ledus) nei geriant karštus gėrimus (arbatą, kavą). Nors daugelis suverčia kaltę dantų jautrumui, tačiau jautrūs dantys taip pat gali slėpti ligos užuomazgą. Netikėtai padidėjus dantų jautrumui, kuomet jaučiamas skausmas nuo šalčio ar karščio, būtina kuo skubiau kreiptis į odontologą. Savaime suprantama, ne tik dėl to, kad dingtų nemalonus jautrumo pojūtis, bet ir tam, kad dantų gydymas netaptų našta. Gydytojas turėtų nustatyti padidėjusio dantų jautrumo priežastį ir patarti, kokiomis priemonės tą jautrumą sumažinti.

Tinkama dantų priežiūra padės išvengti problemų ateityje.

Tinkamai savo dantų neprižiūrintys žmonės dažnai susiduria su tokiomis ligomis kaip periodontitas ar dantų ėduonis. Šias ligas iššaukia bakterijos, kurioms kauptis idealiai tinka dantų apnašos, netinkamai išvalytose dantų vagelėse. Bakterijos išskiria rūgštį, kuri ėda dantis, taip susidaro dantų skylutės, o taip pat ir iššaukiamas dantenų uždegimas, kitos ligos.

Kartais dantų skausmą pajutę žmonės nustemba, kai sužino, jog skausmo priežastis – protinių dantų dygimas. Šiuo metu praktikoje labai dažnai pasitaiko, jog protiniai dantys dygsta netinkamai, kenkia kitiems dantims. Nėra ko stebėtis, kadangi protiniai dantys neturi konkrečios funkcijos kaip kiti žmogaus dantys, o kai kuriems žmonėms išdygsta ne visi ar visai neišdygsta protiniai dantys. Tuo atveju, kai protiniai dantys kenkia kitiems dantims jie yra šalinami. Tai nėra labai maloni procedūra, bet tai yra geriausia išeitis apsaugoti kitus dantis nuo iškrypimo ar kitų galimų problemų, ligų.

Siekiant sumažinti riziką susigadinti savo dantis, būtina juos prižiūrėti atsakingai, kruopščiai. Dantų valymas tai nėra tik brūžinimas dantų šepetėlių per dantis, tai šiek tiek daugiau žinių reikalaujantis kasdienis kiekvieno žmogaus darbas. Norint jaustis visiškai ramiam dėl savo dantų bent porą kartų per metus vertėtų apsilankyti pas savo dantų gydytoją, kuris gali laiku pastebėti galimas dantų problemas, padėti nuo jų apsisaugoti bei patarti, ką ir kaip daryti, kad ateityje nepasikartotų panašios problemos ar kaip sumažinti riziką kitoms galimoms dantų ligoms.

Odontologijos klinika Alytuje „Albadenta“

Kad ir kokia gera bus dantų priežiūra, dėl mažesnės ar didesnės problemos teks apsilankyti pas odontologą. Labai svarbu odontologijos kliniką pasirinkti atsakingai. Pasidomėti ten dirbančiais gydytojai ir jų turima kvalifikacija. Gyvenantiems Alytuje rekomenduojame odontologijos kliniką „Albadenta“. Čia tik aukščiausios kvalifikacijos gydytojai, moderni gydymo įranga ir metodai, naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos. Atliekamos sudėtingos burnos chirurginės operacijos, dantų implantavimas ir protezavimas.