Ką pravartu žinoti kai reikalingas dantų protezavimas

danties-spalvos-parinkimasPrasrastas dantis daugeliui kelia neigiamas emocijas ir asociacijas, tačiau iš tiesų dantų protezavimas yra labai plati savoka, apimanti danties audinio išsaugojimą, tiltus, dantų implantų protezus ir kitą.
Dantų protezavimas kai kuriais atvejais yra puikus pakaitalas plombavimui – ypač, kai kalbama apie pakankamai dideles atsiradusias skyles, kadangi naudojant dideles plombas jos greičiau susidėvi, dantis tampa nelygus, prarandamas maisto efektyvumas. Tuo tarpu, renkantis danties protezavimą naudojamos kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos, kurios einant laikui nekinta, nekeičia savo formos ir yra atsparios daugeliui veiksnių.
Dantų protezavimas iš esmės gali būti atliekamas dėl dviejų priežasčių: estetinės (kosmetinės) ir funkcinės. Profesionaliai atliktas danties protezavimas suteikia estetinį grožį, pats žmogus jaučiasi jaukiau ir maloniau, todėl neatsiranda šypsenos slėpimas ir kiti pašaliniai veiksniai. Tačiau daug svarbesnis yra dantų protezavimas dėl funkcinių priežasčių.
Funkcinis danties protezavimas atliekamas tam, jog neatsirastų kramtymo defektų, kurie vėliau gali iššaukti ne tik dantų problemas, bet ir skrandžio, virškinimo sistemos bėdas. Taip pat, dantų protezavimas leidžia apsisaugoti nuo dantų išsivaikščiojimo, žandikaulio deformacijos. Tai ypač aktualu praradusiems vieną ar kelis dantis.
Dantų protezai gali būti skirtingi, priklausomai nuo esamos dantų situacijos, poreikio bei galimybių. Tačiau taupyti dantų sąskaita – nerekomenduojama, ypač kokybės ir medžiagų sąskaita, kadangi anksčiau ar vėliau gali tekti iš naujo kartoti dantų protezavimo procedūras. Ne veltui sakoma, jog skūpus moka du kartus.
Renkantis protezus gali būti siūloma prie likusių dantų fiksuoti vainikėlius ar vainikėlius su tiltais. Tokie dantų protezai gerina kramtymą bei suteikia geresnę išvaizdą.
Netekusiems daugiau nei vieno danties galima siūlyti išimamus dantų protezus. Tačiau nors išimamų protezų savybės pakankamai geros, o estetinė išvaizda puiki, dėl šio protezavimo būdo reiktų pasitarti su odontologu, kadangi šis metodas šiek tiek gali kenkti žandikaulio kaului.
Bene geriausias būdas protezavimui yra dantų protezai ant implantų. Protezavimas ant implantų yra modernus būdas pakeisti trūkstamus dantis nekenkiant žandikauliui. Be to, ant implantų pritvirtinti dantų protezai faktiškai nesidėvi ir nesiskiria nuo natūralaus danties, kas suteikia ne tik puikų komforto jausmą, bet ir pakeičia natūralaus danties atliekamas funkcijas: kokybišką kramtymą, tinkamą sąkandį, apsaugo dantis nuo išsivaikščiojimo ir žandikaulio formų kitimo.
Deja, tuo pat metu dantų protezavimas ant implantų turi ir vieną esminį trūkumą – gydymas užtrunka gerokai ilgiau nei kiti protezavimo būdai. Tačiau reiktų įvertinti ir tai, jog vieną kartą nepagailėjus laiko daugiau sukti galvos dėl protezavimo gali ir nebereikti, tai leidžia kokybiškos ir ilgaamžės dantų implantų medžiagos. Taip pat, protezai ant implantų yra patogesni, natūralesni.
Su dantų protezavimu susidūrę pacientai prie dantų implantų trūkumų priskiria ir kainą, tačiau patys papildo ir paaiškina, jog mokėti daugiau apsimoka ir atsiperka. Ne paslaptis, jog kiekvienas vizitas pas odontologą kainuoja, o protezai ant implantų leidžia vizitų skaičių sumažinti.
Dantų protezavimas yra labai svarbi procedūra Jūsų dantims, kadangi kiekvienas danties trūkumas skatina kitas bėdas, kurios gali būti ne tik burnoje, bet ir giliau organizme, taip pat laiku nesusirūpinus dantų protezavimu gali išsivaikščioti dantys, pasikeisti žandikaulio ir viso veido forma, suprastėja pasitikėjimas savimi, jaučiamas nuolatinis diskomfortas. Kokybiškas dantų protezavimas leis Jums jausti gerai tiek fiziškai, tiek psichologiškai, o pakeisti dantys pilnai atstos natūralius.