Dantų implantai ir juos lydinčios baimės

„Noriu, bet bijau.“ Ar teko bent kartą gyvenime susidurti su tokiu požiūriu? Tikriausiai dažniau, nei norėtųsi. Viena iš tokių situacijų daugelį žmonių ištinka tada, kai kyla klausimas, ar verta leisti savo burnoje „apsigyventi“ dantų implantams, ar ne. Kodėl iškyla tokia dilema? Greičiausiai dėl baimių. Kokių? Jas aptarsime šiame straipsnelyje.

Baimė, kad negražiai atrodys

„Danties implantas yra metalinis „svetimkūnis“, įsukamas į žandikaulį.“ Taip mano kai kurie pacientai. Jie baiminasi, kad „metaliniai dantys“ kraupiai atrodys jų burnoje ir nesuteiks jų šypsenai nei grožio, nei komforto.

Iš tikrųjų dantų implantas yra tik viena iš dviejų danties dalių. Jis atstoja danties šaknį, kuri, kaip žinia yra nematoma. Matoma danties dalis – tai karūnėlė, o praradus dantį ją atstoja danties protezas, maunamas ant implanto. Nors dantų implantas iš tikrųjų yra metalinis varžtelis, įsukamas į žandikaulį, jis, esant sėkmingam prigijimui, nėra juntamas kaip svetimkūnis burnoje.

BaimeBaimė, kad skaudės

Skausmas – viena dažniausių žmogaus baimių, ypač kai kalba pasisuka apie su dantų taisymu susijusias procedūras. Dantų implantavimas pacientams, kurie nėra su juo susidūrę anksčiau, kelia tikrai didelę baimę – juk tai operaciją primenanti procedūra!

Iš tikrųjų dantų implantai į žandikaulį įtvirtinami invaziniu (chirurginiu) būdu, po kurio žaizdelės pilnai sugyja tik per keletą mėnesių. Tačiau, kaip ir bet kuri kita invazinė dantų taisymo procedūra, dantų implantavimas atliekamas tik atlikus nejautrą. Tai sumažina paciento diskomfortą ir neleidžia jam jausti skausmo. Po procedūros pacientui išrašomi skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, skalavimo skystis.

Bijo, kad neprigis

Nors vienam implantui įsriegti užtenka dešimt minučių, jam prigyti ir sugyti gali prireikti net keleto mėnesių. Deja, kai kuriais atvejais dantų implantai pacientui iš viso neprigyja. Tai priklauso nuo žmogaus organizmo, implantų kokybės ir daugybės kitų dalykų. Daugelį pacientų tai labai gąsdina.

Baimė, kad implantai neprigis, yra natūrali ir suprantama. Ją galima sumažinti laikantis keleto taisyklių.

  1. Nesirinkite greitojo dantų implantavimo. Kai kurios klinikos savo pacientams siūlo vadinamąjį „greitąjį implantavimą“, kai implantai įsriegiami taip, jog sugytų visi vienu metu. Įprastai dantys implantuojami po kelis, o „greitasis implantavimas“ leidžia vienu metu implantuoti daug dantų. Toks implantavimas yra labai rizikingas ir žalingas burnos būklei, o rizika, kad tokiu būdu įsodinti dantų implantai neprigis, išauga.
  2. Rinkitės profesionalų implantologą. Daug komentuoti nereikia – juk jūs žinote, kas yra rekomendacijos ir kaip naudotis internetinėmis gydytojų vertinimo svetainėmis, ar ne?
  3. Klausykite gydytojo nurodymų. Dantų implantai tarnaus tinkamai ir ilgai, jeigu juos gijimo metu ir po jo prižiūrėsite taip, kaip liepia odontologas. Jeigu jis liepia naudoti vaistus – naudokite. Laikykitės higienos normų. Jei pajutote, kad kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų – nebijokite kreiptis į savo odontologijos kliniką.

Linkime įveikti savo baimes ir mėgautis dėka  dantų implantų atkurta gražia šypsena!

Šaltinis:

Odontologijos klinika Dantenė
V. Krėvės pr. 55-1, LT- 50358 Kaunas
dantene.lt