Dantų laminatės

Siekiant paslėpti dantų trūkumus, pavyzdžiu nuskilimus ar spalvų pasikeitimus (pageltimus ar papilkėjimus) pacientams odontologai siūlo laminates. Laminatės – tai itin plonos plokštelės, pagamintos iš porceliano arba akrilo. Jos gaminamos kiekvienam individualiai, todėl visiškai atitinka natūralių dantų spalvą ar formą.
Dantų laminačių uždėjimas prasideda nuo dantų panoraminės nuotraukos ir antspaudo. Antspaudas nuo dantų nuimamas tuomet, kai nuo dantų pašalinamas nedidelis emalio sluoksnis, kurio vietoje vėliau atsiranda laminatės.
Kol laminatės yra gaminamos pacientams yra siūlomos laikinos laminatės. Šios ne tik apsaugo jautrius dantis, bet ir padeda žmogui išsiaiškinti, ar nejuntamas diskomfortas, ar laminatės jam priimtinas sprendimo būdas. Esant nemaloniems pojūčiams, nepatogumams dėl laminačių prieš dedant nuolatines galima padaryti tam tikrus pakitimus, kurie gali visiškai pakeisti jausmą.
Nuolatinės laminatės prie dantų klijuojamos specialaus cemento pagalba. Laminačių klijavimas turi būti atliekamas kruopščiai, kad jokiu būdu neliktų cemento pertekliaus, o pačios laminatės vėliau neatšoktų. Todėl rekomenduojama pas odontologą pasirodyti po kelių savaičių ir jis patikrins, ar nėra kokių trūkumų, problemų su laminatėmis.
Laminatės dažnai naudojamos tarpeliams tarp dantų paslėpti. Nors yra daugybė būdų kaip pašalinti tarpelius, tačiau dažnu atveju laminatės yra greitas ir patogus būdas tai atlikti. Be to, laminatės dažniausiai yra pigesnis problemos sprendimo būdas. Taip pat, tai ilgaamžis sprendimas, tačiau neatsargiai elgiantis laminates galima pažeisti. Tačiau laminates galima taisyti, o esanti didesniems defektams jos yra pakeičiamos naujomis.
Akrilo (kompozito) laminatės yra naudojamos pagražinti dantis ar apsaugoti pažeistą jų vietą, tuo tarpu kokybiškesnės porceliano laminatės naudojamos ilgalaikiams dantų pataisymams. Jos yra kuriamos tik individualiai pagal paciento dantų formą nuimant antspaudą, todėl yra identiškos natūraliems dantims.
Porceliano laminatės pagaminamos per savaitę ar dvi, o Jums tereikia dviejų vizitų pas odontologą – laminačių užsakymui ir jų priklijavimui. Be abejo, nereiktų pamiršti profilaktinių apsilankymų bei papildomo vėlesnio patikrinimo ar laminatės nesukėlė kokių nors problemų.
Neretu atveju yra dedama ne viena, bet kelios porceliano laminatės. Taip yra paprasčiau sukurti gražiau atrodančius dantis. Viena laminatė įprastai nesutvarko bendro vaizdo, išsišoka kiti tamsesni dantys, tuo tarpu uždedant kelias laminatės sukuriama daug idealiau atrodanti šypsena, gražesnis bendras dantų vaizdas.
Laminatės rekomenduojamos tuo atveju, jei yra nežymių ir nepavojingų tarpelių tarp dantų, šiek tiek pageltę ar papilkėję dantys, atsiradę įskilimų. Tais atvejais kai tarpai yra pakankamai dideli ar prarastas visas dantis siūlomi kiti odontologiniai sprendimai: karūnėlės, protezai, dantų implantai.
Kokį dantų tvarkymo būdą rinktis gali pasiūlyti patyręs odontologas, tačiau galutinis sprendimas vis tiek turėtų būti pačio žmogaus, tiesa, sprendimas turi būti gerai apgalvotas ir pasirinktas įvertinus ne tik savo žinias, bet ir odontologo patarimus.
Dantų laminatės gali padėti išspręsti kilusias smulkias problemas, tačiau jei tų problemų priežastys nebus sprendžiamos (dėl rūkymo tamsėjantys dantys, dėl netvarkingos burnos higienos atsiradęs jautrumas ir kita) vėliau tos problemos grįš, o dantų laminatės bus tik laikinas sprendimo būdas.