Profesionali burnos higiena

Švara yra labai vertinama žmogaus savybė, o taip pat ir labai svarbi tobulėjimui, kokybiškam gyvenimui ir, žinoma, gerai sveikatai užtikrinti. Todėl labai svarbu, jog burnos higiena būtų kuo tinkamesnė, taip apsaugant dantis nuo galimų ligų.

Odontologai pastebi, kad žmonėms trūksta informacijos

burnos higienaDaugelis žmonių burnos higieną supranta tik kaip dantų valymąsi dantų šepetėliu bei dantų pasta, tačiau vien tik kasdieniam dantų valymui yra daug daugiau rekomenduojamų metodu. Vis tik, dantų šepetėlis negali dantų išvalyti iki galo, todėl siūloma papildomai naudoti dantų valymo siūlą, kuris pašalina susikaupusius nešvarumus iš tarpdančių, sunkiai prieinamų dantų šepetėliui vietų. Be to, bent kartais siūloma dantų valymąsi papildyti specialiu burnos skalavimo skysčiu, kuris puikiai naikina bakterijas, neleidžia joms daugėti ir taip apsaugo nuo pavojaus dantų ligoms.
Kad ir kaip bebūtų, net ir apie burnos higienos svarbą daug žinantys asmenys kartais dėl skubėjimo ar kitokių priežasčių nepasirūpina tinkama burnos higiena. Karts nuo karto nepasirūpinant įprasta tinkama kasdiene higiena vėliau gali tekti kreiptis į specialistus, kad jie atliktų profesionalią burnos higieną. Profesionalios dantų higienos metu specialistai nupoliruoja dantų paviršius, jei yra pašalina dantų akmenis, taip pat specialių technologijų pagalba pašalina apnašas ne tik nuo dantų paviršių, bet ir iš sunkiai prieinamų vietų.

Burnos higienos svarba žmogui

Atlikta profesionali higiena ne tik padaro dantis švariais, bet taip pat nekenkia jiems, kadangi profesionalios higienos metu naudojamos technologijos kuriamos taip, jog kuo mažiau pažeistų dantų audinius, bet taip pat kokybiškai sugebėtų ir nuvalyti dantis. Po atliktos profesionalios dantų higienos procedūros pacientai pastebi, jog atsiranda gaivos jausmas, dantys pašviesėja, tampa baltesniais.
Daugeliu atveju profesionalios dantų higienos procedūros metu pastebimi ir nuvalomi dantų akmenys. Dantų akmenimis vadinamos kalkinės dantų apnašos. Jos susidaro dėl netinkamos burnos higienos, o tiksliau netinkamo dantų valymo ar visiško jų nevalymo, prastų ir netinkamų valymo priemonių naudojimo, sveikatos sutrikimų ar net netiesiai augančių dantų.

Kas vyksta burnoje kai nepakankama higiena?

Ant dantų susidarantys dantų akmenys dėl bakterijų gali sukelti dantenų uždegimą, nuolatinį jų kraujavimą, jautrumą. Be to, dantų akmenys auga ir nuolat vis labiau ir labiau kenkia dantenoms, taip pat žandikauliui, kuris silpniau atlieka savo funkciją, išsivysto įvairios ligos, kurių bene populiariausias – parodontitas.
Ne visuomet dantų akmenis pavyksta pastebėti žmogui pačiam, kadangi akmenys gali formuotis po dantenomis, kur plika akimi pamatyti neišeina. Tokius dantų akmenis gali pastebėti tik odontologas, o tai dar kartą įrodo, jog reguliarūs profilaktiniai vizitai pas odontologą yra privalomi ir gali būti labai naudingi.
Dantų akmenys yra valomi su specialia technika, o pats procesas nėra skausmingas, todėl nenaudojami nuskausminamieji vaistai (išskyrus išimtinus atvejus tiems, kurių dantys ar dantenos ypatingai jautrūs). Nors procedūra ir nėra labai maloni, kadangi jaučiamas poliravimas, kai kuriems tiesiog nemalonus vien tik įrangos garsas, kuris sukelia psichologiškai nemalonų jausmą.
Susidariusius dantų akmenis būtina valyti, kad išvengti dantų problemų ateityje. Atsižvelgiant į tai, jog dantų akmenų valymas nėra skausmingai ar labai nemaloni procedūra, jos atidėlioti tikrai nevertėtų. Valant dantų akmenis reikėtų pasikonsultuoti su tai atliekančių odontologu, galbūt jis rekomenduos ir profesionalią burnos higieną ar patars kaip prižiūrėti savo dantis, jog ateityje nesusidarytų akmenys ar neatsirastų kitų nemalonių ir nereikalingų problemų.

Dėl profesionalios burnos higienos susisiekite su klinika „Dantų estetika“
Kontaktinis telefonas: +370 600 25559
El. paštas: info@dantuestetika.lt
Adresas: Aukštaičių g. 62A, LT-50284, Kaunas