Dantų estetinis plombavimas

Kuomet dantys atrodo negražiai, patamsėja, nudilę, nuskilę ar kaip kitaip pažeisti – siūloma pasinaudoti estetinio plombavimo galimybėmis. Estetinis plombavimas padeda atgauti natūralią dantų spalvą, atkuria nudilusius ar nuskeltus dantis, taip pat padeda ėduonies pažeistiems ar netinkamos formos dantims, naikina per didelius tarpus tarp dantų.
Iš esmės, estetinis plombavimas padeda jaustis gerai, pasitikėti savimi, plačiai šypsotis nesijaudinant dėl savo dantų.
Estetinis plombavimas yra gana sudėtingas gydymas, todėl rekomenduojama rinktis tik tikrai patyrusį ir kvalifikuotą odontologą ar tik gerais atsiliepimais pasigirti galinčią odontologijos kliniką. Plombavimas atliekamas itin kruopščiai, kad būtų atkuriami kuo natūraliau atrodantys dantys, be to, siekiama nešlifuoti jų sveiko audinio. Tai leidžia šiuolaikinės medžiagos, kurios visomis funkcijomis ir savybėmis labai artimos natūralaus danties audiniams.
Estetinis plombavimas užtrunka gana ilgai. Be abejo, labiausiai procedūros trukmę lemia sudėtingumas, problemų tipas. Kuomet bandoma atnaujinti 5-6 dantis procedūra gali užtrukti net iki 7 valandų. Be to, po procedūros praėjus 10 – 14 dienų privalu sugrįžti pas odontologą įvertinti rezultatų. Gali būti, kad teks kažką pakoreguoti, taisytis, tačiau dažnu atveju korekcijos nebūtinos.
Po estetinio plombavimo daugeliui tenka keisti dantų šepetėlį, kai kuriuos įpročius, nors iš esmės priežiūra labai nesiskiria nuo natūralių dantų priežiūros. Svarbiausia, jog dantis reikia valyti minkštesniu šepetėliu, o dantų pastoje neturėtų būti kietųjų granulių, kurios galėtų pakenkti dantims. Taip pat, siūloma įprasti tarpdančius valytis siūlu. Taip bus galima užtikrinti dantų plombavimo ilgaamžiškumą.
Estetinis dantų plombavimas neapsiriboja tik gražia dantų išvaizda. Dantų plombavimas, ypač kalbant apie krūminius dantis, taip pat turi užtikrinti tinkamą sąkandį, be kurio gali išsivystyti žandikaulio deformacijos.
Estetinis plombavimas yra labai svarbus, o jei esant būtinybei plombuoti pacientas nusprendžia delsti ar iš viso atsisako dantų plombavimo, galimos gana didelės ir nemalonios dantų problemos. Visų pirma, netaisomi dantys ima irti, tampa jautresni, dažniau juntamas dantų skausmas. Tokius dantis lengviau pulti bakterijoms, kurios vėliau sukelia dantų ligas, uždegimus.
Beveik visi žino, kaip nemalonu kai dantyse atsiranda skylučių, kurios sukelia gana didelius ir erzinančius skausmus. Būtent estetinis dantų plombavimas padeda jų išvengti ar joms atsiradus jų atsikratyti.
Prisibijantiems odontologų estetinis dantų plombavimas neturėtų būti didele problema, kadangi šios procedūros metu nesukeliamas skausmas, nekyla diskomforto jausmas. Yra atliekamas nuskausminimas, todėl procedūros metu galima atsipalaiduoti ir įsivaizduoti, kaip pagerės dantų situacijos po jos.
Siekiant, kad dantų plombavimas būtų kokybiškas ir ilgaamžis reikia stengtis ne tik odontologui, bet ir pacientui. Mažų mažiausiai tą pačią dieną, o geriau net kelias dienas prieš estetinio plombavimo procedūrą reikėtų vengti dažančių maisto produktų, gėrimų. Taip pat, paisyti gydytojo rekomendacijų, kadangi šioje situacijose galėsite apgauti nebent tik save. Paisant visų rekomendacijų ir vėliau tvarkingai prižiūrint dantis bei reguliariai lankantis pas odontologą galima tikėtis, jog estetinis plombavimas tarnaus bent 10 metų.
Estetinis dantų plombavimas gali būti labai lengvu ir pakankamai greitu būdu susitvarkyti iškilusias dantų problemas, pašalinti šypsenai trukdančius trūkumus (dantų gelsvumas, tarpai tarp dantų, įskilimai). Be to, estetinis plombavimas yra labai artimas natūraliems žmogaus dantims tiek estetine, tiek funkcine prasmėmis, todėl turėtų būti teigimai vertinami už natūralumą pasisakančių žmonių. Estetinis dantų plombavimas Lietuvoje yra toli pažengęs, todėl daugeliu atveju atliekamas nepriekaištingai ir džiugina pacientus ilgus metus.