Dar kartą apie dantų implantavimo kainą

Implantų kainaDantų implantavimas ir protezavimas yra gana sudėtingas procesas, kurio metu dirba ne vienas specialistas bei naudojamos kokybiškos ir brangios medžiagos, todėl dantų implantavimo ir protezavimo kainos yra gana didelės.
Dantų implantavimo kainą sudaro daugybė faktorių, tarp kurių reiktų išskirti keletą. Visų pirma, tai specialistų darbas tiek gaminant implantą, tiek jį įsukant į kaulą. Implanto įsukimas sudaro didžiąją dalį implantavimo kainos, kadangi skaičiuojama pačio implanto kaina ir odontologo atliekamos operacijos kaina. Siekiant ilgaamžiškumo yra naudojami tik itin kokybiški implantai, kurie, be abejo, yra brangesni už neaiškių gamintojų siūlomus implantus, tačiau žvelgiant į ateitį, tai leidžia sutaupyti.
Gijimo metu, kuomet implantas turi suaugti su natūraliais kaulais yra naudojama speciali gijimo galvutė, kartais – kartu su specialiu vainikėliu, suteikiančiu gijimo laikotarpiu estetinio grožio. Ši dalis nėra labai brangi, tačiau šiek tiek prisideda prie galutinės viso protezavimo kainos.
Kita brangi dantų implantavimo proceso metu atliekama procedūra – protezavimas. Kai implantas prigyja, odontologas nuima dantų įspaudus  ir yra pradedamas gaminti protezas. Protezo kaina priklauso nuo pasirinktų medžiagų ir protezo tipo. Pagamintas individualus protezas yra montuojamas ant jau prigijusio implanto, tai turi būti atliekama kruopščiai ir atsakingai, o tai reikalauja tiek nemažai laiko, tiek didelės odontologo patirties ir atsidavimo.
Ruošdamiesi dantų tvarkymui žmonės neretai implantavimą atidėlioja, ieško pigesnių alternatyvų, tačiau taupyti dantų implantų sąskaita – nerekomenduojama. Taupant galima įsigyti tik prastesnės kokybės medžiagas ar gauti ne profesionalią paslaugą, ko pasekoje gali tekti ne tik greitu laiku ieškoti, kas ištaisys broką ar implantuoti iš naujo, bet taip pat ir sulaukti didesnių problemų, tokių kaip įvairūs uždegimai, atmetimo reakcija į neprigyjančius implantus ir panašiai.
Taip pat, rekomenduojama nedelsti ir dantų implantavimą bei protezavimą atlikti kuo greičiau, nuo to momento, kuomet tai patarė atlikti Jūsų odontologas. Kuo ilgiau delsite, tuo sudėtingesnės procedūros gali laukti. Visų pirma, dantys turi tendenciją judėti ir atsiradus tarpui gali išsivaikščioti. Taip ne tik tektų rūpintis implantu į laisvą vietą vietoj prarasto danties, bet prieš tai dar reiktų grąžinti išsivaikščiojusius dantis į jų būtą vietą. Deja, kartais tai yra pernelyg sudėtinga procedūra, ypač jei pakinta ir žandikaulio forma. Tokiu atveju nukenčia ne tik estetinis grožis, bet ir sutrinka kai kurios funkcijos, pavyzdžiui kramtymas.
Nors dantų implantavimo ir protezavimo kaina yra didelė ir ne visiems prieinama, implantavimą galima įsigyti naudojantis medicininiais kreditais, taip išvengiant pigių, bet laikinų ir nekokybiškų sprendimo būdų, kuriuos gali siūlyti valstybinės stomatologijos klinikos. Tiesa, dėl implantavimo reiktų iš anksto tartis su odontologų, kadangi dantų implantavimas ir protezavimas gali reikalauti kai kurių įpročių pasikeitimo bei idealios burnos higienos, kuriai užtikrinti gali prireikti nemažai laiko.
Ne veltui sugalvotas posakis, kuris sako, jog skūpus moka du kartus. Ypač tai galima būtų pritaikyti kalbant apie dantų implantavimo ir protezavimo kainas, todėl siūlome nebūti tais, kurie moka du kartus, o iš karto investuoti į kokybę ir ilgaamžiškumą renkantis kokybiškus implantus ir protezus bei kreipiantis į patyrusį ir profesionalų odontologą.