Profesionalus odontologas – geresnis dantų gydymo rezultatas

Daugelis yra bent kartą buvę odontologijos klinikoje. Įprastai žmonėms, o ypač vaikams, odontologas kelia neigiamas asociacijas, galvojama apie skausmą, dideles sąskaitas ar kitus neigiamus dalykus, tačiau iš tiesų odontologas teikia labai naudingas paslaugas, kurių dėka išvengiama dar didesnių išlaidų ar skausmo, kuris blogiausiu atveju gali tapti nuolatiniu palydovu.

geri odontologaiNors odontologijos klinika aplankoma dažniausiai tik tada kai pradeda skaudėti dantis ar atsiranda kitų su dantimis susijusių problemų, tačiau iš tiesų odontologas ne tik gydo sugedusius dantis ar užtaiso skyles juose it tarp jų, bet kartu ir yra lyg mokytojas, diegiantis burnos higienos įgūdžius. Be to, odontologas pats turėtų rekomenduoti pas jį atvykti karts nuo karto profilaktiniam patikrinimui, kurio metu laiku pastebėjus netinkamą burnos higieną ar užuomazgas dantų gedimui ar transformacijai būtų galima iš anksto užkirsti tam kelią neskausmingais ir ne tokiais nemaloniais būdais kaip sudėtingos dantų operacijos ar gręžimai.
Svarbu suprasti, jog tik patyręs ir kvalifikuotas odontologas gali tikrai padėti. Ypač tai aktualu tuo metu kai reikia atlikti sudėtingas operacijas, pavyzdžiui, dantų implantavimą. Kiekviena menka odontologo klaida gali kainuoti ne tik nemažą sumą pinigų, bet taip pat vėliau atsiliepti komplikacijomis ar kitomis problemos, kurios gali sukelti daugybę nepatogumų bei skausmo.

Odontologo kvalifikacija yra svarbi ne tik sudėtingų operacijų metu, kadangi tik aukšto lygio odontologai gali pastebėti problemas anksčiau. Ne visi odontologai yra linkę užsiimti papildoma veikla, tai yra, ne visi stebi paciento burnos higieną, apžiūri visus dantis. Daugelis paprasčiausiai taiso tuos dantis, dėl kurių buvo sutarta iš anksto, kurių skausmais skundėsi jų klientas, o tik pradėję gesti dantys paliekami netvarkomi, todėl po kurio laiko vėl nusimato vizitas pas odontologą. Jei Jūsų odontologas taiso tik tuos dantis, kurių skausmu skundžiatės, o neapžiūri visų Jūsų dantų – laikas keisti odontologą, nes Jūsų odontologas nėra vertas vadintis patyrusiu Jūsų dantų ekspertu.

Nepasitikėjimą odontologu neretai žmonėms sukelia tai, jog pats odontologas tam tikroms procedūros rekomenduoja kitą savo kolegą. Iš tiesų tai nėra neigiama odontologo savybė, tai kaip tik yra sveikintina, kadangi odontologas parodo, kad yra vienos ar kitos srities specialistas, tuo tarpu kažkokioje srityje jis jaučiasi nepakankamai stiprus ir geriau yra linkęs rekomenduoti savo kolegą odontologą nei susigadinti savo vardą ne itin kokybišku darbu. Tad sutikę tokį odontologą džiaukitės, o ne bėkite nuo jo.

Nerekomenduotina rinktis nežinomą odontologą, kuris dirba tik pagal pažintis, nesireklamuoja ar nepriima žmonių „iš gatvės“, kadangi dažniausiai tokie odontologai dirba nelegaliai, jie patys arba jų darbo vietos neatitinka keliamų higienos ar kitų reikalavimų odontologams, vargu ar yra tinkama kvalifikacija. Tiesa, yra išimčių, kuomet priešingai, itin aukšto lygio, patyrę odontologai turi pakankamai didelį klientų ratą ir naujų pacientų paprasčiausiai neturi kada gydyti. Vėl gi, apie tokius odontologus greičiausiai rasite daugybę informacijos įvairiuose informacijos šaltiniuose, juos gali rekomenduoti geri draugai ar kiti odontologai. Tačiau prieš vykdami pas tokį odontologą pasidomėkite apie jį papildomai ir gana greitai sužinosite, ar jis aukšto lygio specialistas ar nekvalifikuotas odontologas.

Daugeliu atveju aukšto lygio odontologai dirba garsiose odontologijos klinikose, tačiau pasitaiko ir aukšto lygio specialistų dirbančių privačiose, nedidelėse klinikose, tačiau visuomet gero odontologo  kabinete yra švaru, paisoma higienos reikalavimų, o technika yra pakankamai nauja ir aukštos kokybės, kas leidžia pacientams užtikrinti maksimalų komfortą ir geriausią gydymo kokybę.
Renkantis odontologą labai svarbu, jog odontologas būtų kvalifikuotas specialistas, tik taip galėsite būti tikri dėl savo dantų sveikumo ateityje. Be to, geras odontologas padės, patars ir rekomenduos, o ne tik užsiims sugedusių dantų gydymu.

Daugiau info: https://www.goc.lt/